o mně

Vítejte! Pokud jste se dostali až sem, tak jsme blízko spolupráci

grafická mise

Vždy jsem miloval umění, ale když jsem se v životě rozhodoval, co budu dělat, tak grafika nebyla hned jasná volba. Po maturitě jsem se vydal do světa a během cestování mě konečně napadla ta spásná myšlenka. Řekl jsem si: „Rád kreslíš a maluješ, proč nedělal grafický design? No jasně, to bude přesně ono!“. 

Po návratu jsem se tedy rozhodl jít na vysokou školu Scholastika studovat obory grafický design a malba. Ke studiu jsem dokončil kurzy a získal tak certifikáty na první tři Adobe programy (Indesign, Photoshop a Ilustrator). Postupem času jsem dostal možnost pracovat ve vydavatelství jako grafik a sazeč. Zdokonalil jsem se v typografii a ve mně se okamžitě zrodila láska k písmu. 

Po pěti letech mě přepadlo nutkání se opět někam posunout, a tak jsem hledal uplatnění s možností práce ve větším týmu grafiků. Povedlo se to a za pomocí zkušenějších kolegů jsem měl možnost se zaměřit převážně na své Photoshop dovednosti. 

Všechny zkušenosti jsem poté využil v developerské společnosti, kde jsem nastoupil jako hlavní grafik. Měl jsem na starosti kompletní vizuální podobu firmy a dostal se tak k zajímavým projektům. Od tvorby knihových katalogů, přes polepy a billboardy nejrůznějších typů, až po gravírované cedule nebo web design. Velká škola a za tu zkušenost jsem s odstupem času rád. 

V současné době jsem zakotvil ve firmě v zábavním průmyslu a zároveň pracuji na volné noze. Po deseti letech praxe se stále snažím učit a zdokonalovat. Popravdě jsem v grafice našel neuvěřitelný smysl mého života a nevím, co bych dělal jiného.

Kryštof

v kterých programech pracuji

graficky design programy
SOBOTKA DESIGN logo B
quotes

“Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme.”

Thomas Alva Edison